دلبرستان دلبرستان .

دلبرستان

اگر با سياست‌ هاي حريم خصوصي واتساپ موافقت نكنيم چه خواهد شد؟

اگر با سياست‌ هاي حريم خصوصي واتساپ موافقت نكنيم چه خواهد شد؟

اخبار اپليكيشن‌ها

 

در ماه ژانويه بود كه واتساپ شرايط و ضوابط جديد خود در زمينه سياست حفظ حريم خصوصي را اعلام و كاربرانش را مجبور به موافقت با آن‌ها كرد. اين افدام با واكنش گسترده‌اي روبرو شد و مردم اين طور تلقي كردند كه واتساپ محتواي چت‌هايشان را در اختيار فيسبوك قرار خواهد داد يا مواردي از اين قبيل. اين واكنش با اينكه كاملاً جدي بود اما تاحدودي هم عجيب و جالب به نظر مي‌رسيد چرا كه خود كمپاني فيسبوك يك پيام‌رسان كاملاً مستقل هم دارد و كاربران هيچ نگراني خاصي در مورد آن ندارند!

به هر حال، كاربران واتساپ از تغيير سياست‌هاي حفظ حريم خصوصي بسيار ناراضي هستند و بسياري ترجيح داده‌اند تا به سمت پيام‌رسان‌هاي ديگري مانند تلگرام و سيگنال بروند. اين واكنش گسترده و سيل كوچ كردن كاربران باعث شد تا واتساپ اعمال تغييرات را كه قرار بود از 8 فوريه اجرايي شود (20 بهمن 99) به صورت موقت متوقف كرده.

  1. بيشتر بخوانيد: قيمت دوربين مداربسته   دوربين مداربسته

اما سؤالي كه ممكن است براي شما هم ايجاد شده باشد اين است كه اگر زمان مذكور به پايان برسد و با شرايط و ضوابط جديد موافقت نكنيم چه اتفاقي خواهد افتاد؟ امروز، واتساپ توضيحاتي را در اين زمينه ارائه كرد. به گفته مسئولان اين پيام رسان، اگر بعد از 15 مه شرايط جديد را رد كنيد، براي چند هفته همچنان قادر به دريافت تماس و اعلان خواهيد بود، اما نخواهيد توانست پيام متني ارسال كرده يا بخوانيد.

 

واتساپ مشخص نكرده كه اگر بعد از مدت دو هفته‌اي نيز همچنان با تغييرات موافقت نشود، چه اتفاقي مي‌افتد. اما اين پيام رساني قانوني براي حذف حساب‌هاي كاربري بلااستفاده دارد (حساب‌هايي كه 120 روز غيرفعال بمانند) و اگر با تغييرات جديد موافقت نكنيد احتمالاً حساب شما راكد محسوب شده و در نهايت حذف خواهد شد.

برخلاف تصور عمومي، واتساپ سالهاست كه برخي داده هاي خود را با فيسبوك به اشتراك مي‌گذارد. در واقع، تنها مورد جديدي كه پس از بروزرساني جنجالي اين پيام رسان اضافه خواهد شد، به اشتراك گذاري داده‌هاي پرداخت و معاملات است تا به فيسبوك كمك كند تبليغات خود را در سرويس‌هاي مختلف بهبود داده و هدفمندتر كند. از آنجا كه معاملات و پرداخت از طريق واتساپ توسط بسياري از كاربران اصلاً انجام نمي‌شود، به نظر نمي‌رسد مشكل خاصي هم براي آن‌ها ايجاد كند.

بيشتر بخوانيد:  دوربين مدار بسته      خريد دوربين مداربسته

 

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۳۹:۰۶ توسط:صمن موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :