دلبرستان دلبرستان .

دلبرستان

ايمني در شهرهاي هوشمند

ايمني در شهرهاي هوشمند

ايمني شهر هوشمند موضوعي است كه در پروژه هاي در حال اجراي شهرهاي هوشمند در سرتاسر جهان ذهن متخصصين حوزه امنيت را درگير كرده است. در واقع نوع سكونت انسان در دهه هاي آينده دستخوش تغييرات بسياري خواهد شد و هوشمند سازي شهرها يك موضوع كاملا اجتناب ناپذير به حساب مي آيد. از نظر آماري جمعيت شهرها در سرتاسر جهان به سرعت در حال گسترش است و انتظار مي رود جمعيت كره زمين تا سال 2040 رشد 1.56 ميليارد نفري داشته باشد. با افزايش تعداد افراد ساكن  در شهرها، توانايي ايمن نگه داشتن همه افراد يك چالش فزاينده براي سيستم هاي مديريت شهري محسوب مي شود.

به همين دليل است كه شركت هاي فناوري در حال توليد محصولات و راه حل هايي با در نظر گرفتن اين شهرهاي آينده نگرانه هستند، زيرا واقعيت نزديكتر از آن است كه شما تصور مي كنيد. راه حل هايي كه مي توانند به مراقبت از اماكن عمومي و به اشتراك گذاشتن داده هاي بسيار دقيق به كارمندان و مسئولان شهري كمك كنند و شهرهاي هوشمند را قادر مي سازد تا تجربه و ايمني افراد ساكن در آنجا را بهبود ببخشند.

مباني اصلي كه زيربناي شهرهاي هوشمند را تشكيل مي دهند مبتني بر تكنولوژي هاي 5G ، هوش مصنوعي (AI) ، اينترنت اشيا (IoT) و ابر است. همه اين موارد به يك اندازه مهم است و اين فناوري ها در كنار هم مقامات شهري را قادر مي سازند تا بينش دقيق تري را نسبت به گذشته جمع آوري كنند و تجزيه و تحليل داده ها را در تصميم سازي آينده خود دخيل كنند. همچنين براي ايمني عمومي ، وجود اينترنت اشيا و سيستم هاي ابري يكي از بزرگترين عوامل براي بهبود كيفيت زندگي براي شهروندان خواهد بود.

در چند دهه گذشته ايده شهرهاي هوشمند راه طولاني را طي كرده اند، اما براي ايجاد ايمن يك شهر هوشمند ، آگاهي از موقعيت در زمان واقعي و همكاري بين سازمان ها، زمينه هايي بسيار مهم است كه بايد به عنوان يك اولويت توسعه يابند. ايمني شهر هوشمند در نهايت به معني استفاده از تكنولوژي هاي مبتني بر هوش مصنوعي براي ارتقا امنيت زندگي شهروندان ساكن در شهرهاي آينده است.

 دوربين هاي مدار بسته نوآورانه با اينترنت اشيا يكپارچه

مكان هاي عمومي بايد ايمن باشند ، چه پارك هايي با فضاي باز ، مراكز خريد يا جاده هاي اصلي شهرها . از رانندگان خطرناك گرفته تا حملات تروريستي ، جرايم كوچك در خيابان ها تا سرقت هاي بانكي با مشخصات بالا از جمله مواردي است كه مي تواند امنيت در فضاهاي گوناگون شهري را خدشه دار كند. در همين راستا دوربين هاي نظارتي نوآورانه با فناوري هاي اينترنت اشيا و ابري يكپارچه مي توانند به نوعي كمك كنند تا سريعتر نسبت به اين خطرات واكنش نشان داده و حتي در برخي موارد از جدي ترين حوادث جلوگيري شود.

متاسفانه در حال حاضر بسياري از سيستم هاي ايمني موجود در شهرها به شدت قديمي هستند و در بعضي جاها به فناوري فرسوده مانند دوربين هاي نظارت تصويري متكي هستند چرا كه بسياري از اين تكنولوژي ها  به جاي استفاده از مزاياي  تكنولوژي هاي امنيتي مبتني بر فضاهاي ابري از سيستم هاي داخلي استفاده مي كنند.

برنامه نويسي هوشمند براي ارائه بينش بيشتر

اين موضوعات اگرچه امروزه مشكلي اساسي ايجاد نمي كند ، اما به روزرساني امنيتي در آينده نزديك براي دولت ها و شوراها چالش برانگيزتر خواهد بود چرا كه تغيير هر دوربين مداربسته در يك شهر اقدامي عظيم است ، اما به نوبه خود ، انجام اين كار همه دوربين ها را قادر مي سازد تا به يك سيستم ابري يكپارچه متصل شوند ، و اطلاعات دقيق تري را فراهم مي كند كه مي تواند توسط برنامه نويسي هوشمند تجزيه و تحليل شود تا بينش بيشتري نسبت به آنچه در شهرها اتفاق مي افتد به مديران تصميم گير ارائه دهد.

همچنين اين نكته نيز حائز اهميت است كه فن آوري هاي فيزيكي كه در حال حاضر در بيشتر مناطق شهري وجود دارد فاقد رابط اتصال هوشمند ، قابليت همكاري و يكپارچه سازي مورد نياز شهرهاي هوشمند هستند. اين نكته را فراموش نكنيد : استفاده از فناوري هاي ديجيتال يك موضوع لوكس نيست بلكه يك ضرورت براي شهرهاي هوشمند آينده است.  هايك ويژن    

سيستم هاي نظارت شهر هوشمند

اين سيستم ها افراد فعال در يك تيم نظارتي را قادر مي سازد تا داده ها را از منابع مختلف در سطح شهر در زمان واقعي جمع آوري كنند و به محض وقوع از حوادث مطلع شوند. همچنين افزايش ارتباط و همكاري تضمين مي كند كه همه تيم هايي كه بايد از يك وضعيت مطلع شوند فوراً مطلع شوند.

به عنوان مثال ، يك سيستم نظارت هوشمند مي تواند زمان وقوع يك حادثه جاده اي را تشخيص دهد. اين نه تنها مي تواند نزديكترين آمبولانس را براي حضور در محل ، بلكه همچنين پليس محلي را براي اعزام افسران آگاه كند. يك سيستم پيشرفته كه مي تواند انحرافات جاده اي را تشخيص دهد و درعين حال مي تواند بلافاصله جاده هاي اطراف حادثه را ببندد و ترافيك را به مسيرهاي ديگر هدايت كند ، همه وسايل نقليه درحال عبور را در هدايت كند و از تجمع وسايل نقليه جلوگيري كند. نصب دوربين مدار بسته

كاملا واضح است كه بدون سيستم هاي ديجيتال ، تجزيه و تحليل الگوهاي حركات وسيله نقليه براي رفع مشكلات ازدحام ممكن است به خطر بيفتد . همچنين اين سيستم ها توانايي ايجاد نقشه هايي از مناطق جرم خيز در زمان واقعي را ممكن مي كنند و تجزيه و تحليل داده ها باعث مي شود كه پليس پيش بيني و مديريت موثرتر جمعيت راعملياتي كند. بنابراين كاملا واضح است كه شكل و ساختار پليس براي ايمني شهر هوشمند كاملا با آنچه كه امروز ما تجربه مي كنيم متفاوت خواهد بود.

فناوري هاي مبتني بر ابر

فناوري هاي مبتني بر ابر قابليت همكاري، مقياس پذيري و اتوماسيون را براي غلبه بر محدوديت هاي سيستم هاي امنيتي سنتي فراهم مي كنند. با استفاده از اين فناوري ، شهرهاي هوشمند مي توانند معماري سيستم هاي كاملاً باز را ايجاد كنند كه قابليت همكاري با سيستم هاي محلي و ساير سيستم هاي كلان متمركز مديريت شهري را فراهم مي كند.      تي وي تي

هوش مصنوعي ايجاد شده در سيستم هاي ابري نه تنها مي تواند با توجه به پيشرفت فناوري با گذشت زمان ، بينش بيشتري را براي انسان فراهم كند ، بلكه مي تواند با حداقل سرمايه گذاري در زيرساخت ها از هدر رفت سرمايه نيز جلوگيري كند.

نظارت هوشمند در دنياي واقعي

بگذاريد اين مورد را به ذكر يك مثال ادامه دهيم. در حال حاضر جمعيت مكزيكو سيتي تقريباً 9 ميليون نفر است ، اما اگر كل منطقه شهري در اين ناحيه را در نظر بگيريد ، اين تعداد به شدت افزايش مي يابد و به بيش از 21 ميليون نفر مي رسد. اين موضوع مكزيكو سيتي را به يكي از بزرگترين شهرهاي كره زمين تبديل مي كند. هفت سال پيش ، اين شهر براي اولين بار ابتكار عمل خود را در “شهر ايمن” ارائه داد و از آن زمان تاكنون در حال توسعه روش هاي جديدتر و هوشمندانه تري براي حفظ امنيت شهروندان خود است. براي مثال ، ابتكار عمل امنيتي مبتني بر ابر تأثير بسزايي در افزايش ايمني شهروندان اين شهر داشته است و  طي سه سال گذشته ، مكزيكو سيتي 58000 دوربين نظارت تصويري جديد در سراسر شهر، در فضاهاي عمومي و حمل و نقل نصب كرده است كه همه آنها به مركز C5 (فرمان ، كنترل ، رايانه ها ، ارتباطات و تماس با شهروندان) متصل هستند. دوربين حرارتي        دوربين اچ دي

اين راه حل افسران و همچنين عموم مردم را قادر مي سازد تا فيلم ها را از طريق يك برنامه تلفن همراه بارگذاري كنند تا به سرعت اطلاعات را به اشتراك بگذارند ، دوربين هاي ثابت ، فرسوده و بدنه خودرو نيز مي توانند يكپارچه شوند تا بينشي استثنايي در مورد عملكرد شهر ايجاد شود.

بنابراين پلت فرم هاي مبتني بر ابر مي تواند به راحتي ارتقا يابند و شامل جديدترين نوآوري هاي فن آوري مانند پلاك خواني ، نرم افزار تجزيه و تحليل رفتار، تجزيه و تحليل ويدئو و نرم افزار تشخيص چهره نيز هستند.  همه اين موضوعات به كاهش نرخ جرم و افزايش زمان پاسخگويي به حوادث در سالهاي گذشته منجر شده است.

 رويكرد مناسب به فناوري هاي ابري

تغيير به سيستم هاي مبتني بر ابر ، شهرهاي هوشمند را قادر مي سازد تا وابستگي به اتصال فيبر نوري را نيز از بين ببرند و از گزينه هاي مختلف اتصال به اينترنت و بي سيم استفاده كنند. اين موضوع مي تواند هزينه هاي توسعه زيرساخت هاي ارتباطات را به ميزان قابل توجهي كاهش دهد. بهترين دوربين‌ مدار بسته    

بنابراين شهرهاي هوشمند بايد در سالهاي آينده نه تنها پاسخگوي نيازهاي روز باشند بلكه بايد به شدت آينده نگرانه عمل كنند چرا كه در غير اين صورت مسئولان يكي از جنبه هاي اصلي يك شهر واقعاً هوشمند را از دست مي دهند. به همين دليل طراحان سيستم ها براي شهرهاي هوشمند بايد پايه هاي فناوري را هم اكنون به شكلي توسعه دهند  كه در آينده بتوانند به راحتي با پشتيباني از زيرساخت هاي جديد سازگار شوند. ايمني شهر هوشمند بدون استفاده از فناوري هاي ابري بي معني است و شما نمي توانيد از يك شهر هوشمند نام ببريد اما از تكنولوژي هاي نوين ابري در اين شهرها استفاده نكرده باشيد.

معماري سيستم باز براي ايمني شهر هوشمند

يك معماري سيستم باز براي شهرهاي هوشمند براي ارتقا فعاليت هايشان حياتي است. به عنوان مثال ، اين موضوع مي تواند شامل انتخاب يك برنامه واقعي ابر باشد كه مي تواند از دستگاه هاي محلي تحت مديريت ابر پشتيباني كند و مديريت آنها را به صورت خودكار انجام دهد. همچنين يك معماري سيستم باز براي شهرهاي هوشمند بسيار مهم خواهد بود تا بتوانند گستره عمليات خود را افزايش دهند و خدمات اضافي ارزش افزوده را به شهروندان به راحتي هر چه بيشتر ارائه دهند زيرا در سال هاي آينده  قابليت هاي بيشتري مبتني بر نيازهاي جامعه بوجود مي آيد. دوربين‌ مداربسته تحت شبكه   

نكته مهم در زمان امروز اين است كه پيشرفت در فناوري هاي ابري و اينترنت اشيا به حدي سريع است كه  مقامات شهري در حال حاضر گزينه هاي زيادي براي توسعه شهرهاي هوشمند خود بيش از هر زمان ديگري دارند.

نكته پاياني اين است كه اگرچه پياده سازي سيستم هاي مبتني بر ابر به سرمايه گذاري هاي گاها زيادي نياز دارد، اما با طراحي ويژگي هاي ايمني جديد، هزينه ها و چالش هاي كمتري در گذر زمان به سيستم مديريت يك شهر تحميل مي شود.

 1. https://samyarweb.bloggerha.ir/Post/10/Hybrid-cloud-application-in-video-management-software.html
 2. https://samyarweb.bloggerha.ir/Post/8/Can-video-analytics-really-be-smart.html
 3. https://samyarweb.bloggerha.ir/Post/6/Security-systems-in-the-retail-industry.html
 4. https://samyarweb.bloggerha.ir/Post/12/Safety-in-smart-cities.html
 5. https://samyarweb.bloggerha.ir/Post/10/Hybrid-cloud-application-in-video-management-software.html
 6. https://samyarweb.bloggerha.ir/Post/8/Can-video-analytics-really-be-smart.html
 7. https://webkaran.bloggerha.ir/Post/5/Security-systems-in-the-retail-industry.html
 8. https://webkaran.bloggerha.ir/Post/11/Safety-in-smart-cities.html
 9. https://webkaran.bloggerha.ir/Post/9/Hybrid-cloud-application-in-video-management-software.html
 10. https://webkaran.bloggerha.ir/Post/7/Can-video-analytics-really-be-smart.html
 11. https://webinja.bloggerha.ir/Post/5/Security-systems-in-the-retail-industry.html
 12. https://webinja.bloggerha.ir/Post/11/Safety-in-smart-cities.html
 13. https://webinja.bloggerha.ir/Post/9/Hybrid-cloud-application-in-video-management-software.html
 14. https://webinja.bloggerha.ir/Post/7/Can-video-analytics-really-be-smart.html
 15. http://shishekaran.avablog.ir/post/38/+4+%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D8%B5+%DA%A9%D9%87+%D8%A8%D9%87+%D8%B4%D9%85%D8%A7+%DA%A9%D9%85%DA%A9+%D9%85%DB%8C+%DA%A9%D9%86%D8%AF+%DA%A9%D8%A7%D8%B1+%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D8%AF
 16. http://shishekaran.avablog.ir/post/36/%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%81+%D8%AF%D9%82%DB%8C%D9%82+%D8%A7%D8%B2+%DA%A9%D8%A7%D8%B1+%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86%DB%8C
 17. http://shishekaran.avablog.ir/post/34/%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87+%D9%87%D8%A7%DB%8C+%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%DA%A9%D8%A7%D8%B1+%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%86+%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82
 18. http://shishekaran.avablog.ir/post/32/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87+%D8%A7%D8%B2+%D8%B7%D8%B1%D8%AD+%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%D8%AF%D8%B1+%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF+%D8%B2%D8%A7%DB%8C%DB%8C+%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C+%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87+%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85
 19. http://shishe-darb.avablog.ir/post/30/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87+%D8%A7%D8%B2+%D8%B7%D8%B1%D8%AD+%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%D8%AF%D8%B1+%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF+%D8%B2%D8%A7%DB%8C%DB%8C+%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C+%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87+%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85
 20. http://shishe-darb.avablog.ir/post/36/4+%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D8%B5+%DA%A9%D9%87+%D8%A8%D9%87+%D8%B4%D9%85%D8%A7+%DA%A9%D9%85%DA%A9+%D9%85%DB%8C+%DA%A9%D9%86%D8%AF+%DA%A9%D8%A7%D8%B1+%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D8%AF

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۷:۵۴ توسط:صمن موضوع:

آيا مي‌توانم گواهينامه ISO را به‌عنوان يك شركت تازه وارد دريافت كنم؟

آيا مي‌توانم گواهينامه ISO را به‌عنوان يك شركت تازه وارد دريافت كنم؟

آره گواهينامه ISO براي هر شركتي با درآمد سالانه 250،000 پوند مناسب است.

گواهينامه ISO براي چه مدت معتبر است؟

هر ارائه دهنده متفاوت است. در اينجا در خدمات كيفيت ISO ، گواهينامه‌هاي ما به مدت يك سال معتبر هستند و براي اطمينان از تطابق شما با آن ، از بازرسي‌هاي مجدد سالانه براي بازآزمايي مجدد استفاده مي‌كنند. علاوه بر اين ، ما همچنين بازديدهاي پشتيباني سالانه را ارائه مي‌دهيم تا در هر زمينه‌اي كه با آن دست و پنجه نرم مي‌كنيد ، پشتيباني بيشتري از شما ارائه دهيم. بنابراين عدم احراز هويت مجدد نادر است.

 

ما اعتقاد داريم كه بلوغ كامل يك سيستم مديريتي حدود سه سال طول مي‌كشد و در اين مرحله ، بيش از 90? از مشتريان به ارزشي كه سيستم مديريتي آن‌ها فراهم مي‌كند ، پي مي‌برند.

آيا راهي وجود دارد كه قبل از تعهد به صدور گواهينامه كامل ، گواهينامه خود را تجربه كنيم؟

بله ، مي‌توانيد ايده بهتري از گواهينامه ISO توسط:

 

آموزش ISO: شما خواهيد آموخت كه چگونه يك سيستم مديريتيم effectiveثر را به‌طور كامل پياده سازي و حفظ كنيد. در اينجا بيشتر بدانيد

مشاوره ايزو: ما مي‌توانيم با استفاده از آناليز GAP ، تعيين كنيم اكنون كجا هستيد و كجا بايد به انطباق برسيد. در طول انتصاب خود ، از مشاوره و مشاوره مشاوران ما بهره مند خواهيد شد. درخواست نقل قول.

چگونه مي‌توانيد از من در طي مراحل پشتيباني كنيد؟

ما به خاطر پشتيباني ما از ارزيابي اوليه تا صدور گواهينامه ISO و فراتر از آن ، به خود افتخار مي‌كنيم.

 

ما به همان اندازه كه نياز داريد پشتيباني مي‌كنيم:

 

مدير حساب تعيين شده: به شما يك مدير حساب اختصاص داده مي‌شود كه آماده است تا با هر گونه س questionsآل در مورد عملكرد روزمره استاندارد مديريت شما از شما پشتيباني كند.

دسترسي به منطقه مشتري ما: شما اطلاعات زيادي را در منطقه مشتري ما پيدا خواهيد كرد كه شامل فرم‌ها ، الگوها و يادداشت‌هاي راهنما مي‌باشد كه شامل وبينارها و دروس ويدئويي است.

بازديدهاي پشتيباني سالانه: بازديدهاي پشتيباني سالانه ما براي پشتيباني اضافي در مناطقي است كه از كمترين اعتماد به نفس برخوردار هستيد ، فراهم مي‌كند ، خواه اين اطمينان از انطباق شما با مميزي پس از اعتباربخشي مجدد داشته باشد و يا براي مديريت جلسه بررسي مديريت به كمك نياز داريد. اين بازديدها كاملاً انعطاف‌پذير بوده و شمارا به اطمينان از اطمينان از عملكرد روزمره سيستم مديريت خود هدايت مي‌كند.

آموزش ISO: همه دوره‌هاي آموزشي ما به منظور توسعه درك و توانايي شما در كار با يك سيستم مديريت موثر طراحي شده‌اند. اين كه آيا مي‌خواهيد در مورد هر يك از موارد جداگانه ياد بگيريد يا جنبه خاصي را بهتر درك مي‌كنيد ، ما آموزش حضوري و آنلاين را متناسب با سبك‌هاي مختلف يادگيري ارائه مي‌دهيم يك دوره را اينجا بخوانيد.

مشاوره ايزو: اگر احساس مي‌كنيد از پشتيباني بيشتري بهره مند مي‌شويد ، ما همچنين مشاوره ايزوي سفارشي را ارائه مي‌دهيم. همانند بازديدهاي پشتيباني سالانه ، اين روزهاي مشاوره توسط شما هدايت مي‌شود و مي‌تواند موضوعات مختلفي را پوشش دهد ، به‌عنوان‌مثال ، شما ممكن است بخواهيد دستگاه‌هاي موجود خود را بهبود ببخشيد ، نياز به پشتيباني بيشتري با سيستم حسابرسي خود داشته باشيد يا ديگر داخلي نداريد مهارت شما براي كار كردن با يك سيستم مديريتي به هر دليلي ، ما مي‌توانيم كمك كنيم.

آيا شما آموزش مي‌دهيد؟

آره همه دوره‌هاي آموزشي ما به منظور توسعه درك و توانايي شما در كار با يك سيستم مديريت موثر طراحي شده‌اند. خواه در حال پياده سازي باشيد يا از قبل درگير كار روزانه سيستم مديريت خود باشيد ، چيز جديدي براي يادگيري خواهيد داشت.

 

چه در كلاس ، چه بصورت آنلاين و چه در محيط ، ما روشهاي متنوعي براي آموزش متناسب با نيازهاي فردي يادگيري ارائه مي‌دهيم. در اينجا بيشتر بدانيد

ما قبلاً گواهينامه ISO داريم. آيا مي‌توانيم گواهينامه خود را به شما منتقل كنيم؟

آره براي كسب اطلاعات بيشتر كافي است با تيم ما تماس بگيريد.

 

همچنين مي‌توانيد در مورد چگونگي انتقال اتاق بازرگاني Black Country ، گواهينامه خود را به ما در مطالعه موردي ما بخوانيد.

ما قبلاً CHAS و Safe Contractor دريافت كرده‌ايم - چرا به گواهينامه ISO 45001 نياز داريم؟

استاندارد ISO 45001 از كل سيستم مديريت بهداشت و ايمني براي شركت پشتيباني مي‌كند. اين‌يك چارچوب براي مديريت سيستم ايمني و بهداشت به‌عنوان يك شركت ، ازجمله كار در داخل و خارج از سايت است. شركت‌هايي كه به‌طور مشترك سيستم ISO 45001 را با CHAS يا Safe Contractor اداره مي‌كنند ، مديريت بهداشت عمومي و ايمني كاركنان ، بازديد كنندگان و مشتريان خود را بسيار آسان‌تر مي‌كنند. اين شركت مجاز است هر جنبه‌اي از فعاليت‌هاي خود را كه ممكن است خطرات بهداشتي و ايمني را به همراه داشته باشد به هم پيوند دهد.

 

در اينجا مي‌توانيد اطلاعات بيشتري در مورد ISO 45001 كسب كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۸:۴۹ توسط:صمن موضوع:

لنت ترمز چيست؟

لنت ترمز چيست؟

لنت ترمز وظيفه ايجاد شتاب منفي لازم براي توقف خودروي در حال حركت را دارد. علاوه بر متوقف كردن كامل خودرو، كنترل حركت خودرو در سراشيبي، توقف مرحله اي، و كاهش سرعت به اندازه دلخواه را مي‌توان از وظايف اصلي اين سيستم دانست. حال براي توقف خودرو نياز به عضوي است كه نيروي اصطكاك منفي (مخالف حركت گردشي چرخ) را براي ما ايجاد كند، اين عضو لنت نام دارد. لنت ترمز، به ديسك يا كاسه ترمز وارد مي‌شود تا اصطكاكي مناسب براي ايجاد شتاب منفي در خودرو ايجاد كند.

لنت ترمز

لنت ترمز

لنت ترمز

لنت ترمز تيگران

كار لنت ترمز(brakepads) ابجاد شتاب منفي لازم براي توقف خودروي در حال حركت است علاوه بر متوقف كردن كامل خودرو، كنترل حركت خودرو در سراشيبي، توقف مرحله اي، و كاهش سرعت به اندازه دلخواه را مي‌توان از وظايف اصلي اين سيستم دانست. حال براي توقف خودرو نياز به عضوي است كه نيروي اصطكاك منفي (مخالف حركت گردشي چرخ) را براي ما ايجا كند، اين عضو لنت نام دارد.
لنت ترمز خودرو، به ديسك يا كاسه ترمز وارد مي‌شود تا اصطكاكي مناسب براي ايجاد شتاب منفي در خودرو ايجاد كند.در اثر اين نيروي مخالف، انرژي جنبشي عضومحرك (نيروي گردشي چرخ) اصطكاك و اصطكاك به انرژي حرارتي تبديل،و درنهايت گرماي توليدي در فضا پخش مي‌شود. دستگاه ترمز به وسيله سيستم‌هاي مكانيكي، خلااي، هواي فشرده،و هيدروليكي فعال مي‌شود.
همان طور كه ذكر شد سيستم‌هاي مختلفي براي موقف كردن مطمئن وايمن خودرو‌ها طراحي شده، كه معمول ترين آنها در خودروهاي سواري، لنت ترمز هيدروليكي دومداري و ترمز دستي مكانيكي است. حالا اين سيستم لنت ترمز خودروي ما بايد اين توانايي را داشته باشد كه خودرويي راكه با سرعت متوسط ?? كيلومتر درساعت، كه درحال حركت است، درمواقعي كه راننده تشخيص دهد، به خوبي عمل كرده و سريع خودرو رامتوقف كند.ولي آيا اين نيرويي كه راننده به پدال وارد مي‌كند در حدي هست(قدرت كافي) كه خودروي مارا متوقف كند؟ به طور قطع نه! پس به يك وسيله مكمل و تقويت كننده، براي افزايش چند برابري نيرو نياز داريم.اين وسيله بوستر است.

بوستر خلاء لنت لنت ترمز خودرو

كلمه بوستر به معني تقويت كننده است. بوستر خلااي، همان طور كه ذكر كردم براي ايجاد فشار مورد نياز در سيستم هيدروليك مدار استفاده مي‌شود.بوسترها از يك بدنه فلزي كه شامل يك سوپاپ، يك ديافراگم، فنر برگشت دهنده، يك صفحه معلق،و ميله اي كه از مركز بوستر مي‌گذرد از يك سو به پيستون سيلندر اصلي و از سوي ديگر به پدال متصل است. (يكي ديگر از بخش‌هاي اصلي بوستر، سوپاپ يكطرفه است) براي استفاده از بوستر دو عامل بكار گرفته مي‌شود، يكي خلا موتور و ديگري فشار جو . ديافراگم كار جداسازي، محيط بوستر را به دومحيط جدا يعني خلا و فشار تقسيم مي‌كند. سوپاپ يكطرفه، به هوا فقط اجازه ورود به بوستر را مي‌دهد،

لنت ترمز تيگران
اگر موتور خودرو خاموش باشد يا نشتي درلوله‌ها(شيلنگ)بوستر ايجاد شود, سوپاپ يكطرفه اجازه ورود هوا به بوستر را نمي‌دهد.اين مهم است، چون بوستر خلااي بايد بتواند تا چندين بار پس از خاموش شدن موتور نيروي وارده به پدال را تقويت كند، زيرا شما هرگز دوست نداريدوقتي در مسيري حركت مي‌كنيد، بهر دليل موتور اتومبيل شما خاموش شود. لنت ترمز خودرو از كار بيفتد.بوستر خلااي طراحي ساده اي دارد. در خودرو‌هاي بنزيني موتور خلا، مناسبي را براي بوستر ايجاد مي‌كند.خلا بوستر از طريق شيلنگ رابطي كه بر روي سوپاپ يكطرفه اي متصل است، كه اين سوپاپ خود بر روي مانيفولد ورودي هوا نصب مي‌باشد.در خودرو‌ها با بوستر خلااي، زماني كه راننده بر روي پدال ترمز فشار وارد مي‌كند، پدال لنت ترمز به ميله اي كه از ميان بوستر به سيلندر اصلي هيدروليكي لنت ترمز كه متصل است فشار وارد مي‌كند.
بوستر پيستون بزرگي داردكه در موقع استفاده از ترمز طرف جلوي آن(سمت سيلندر اصلي) به خلا موتور وطرف عقب آن، به فشار جو مرتبط است.
موتور خلا نسبي را در هر دو سوي ديافراگم ايجاد مي‌كند ولي وقتي كه پدال را فشار مي‌دهيد، با فشار دادن پدال ميله اي كه به سيلندر اصلي هيدروليكي متصل است هم حركت مي‌كند، اين حركت باعث ايجاد اختلاف فشار بين دوطرف پيستون بوستر شده، فشار موثري بر روي سطح پيستون وارد مي‌كندو نيروي مناسبي بوجود مي‌آيد. ميله سوپاپي را باز مي‌كند كه به هواي بيرون اجازه ورود به پشت ديافراگم را مي‌دهد در حالي كه سمت ديگر ديافراگم خلا مي‌ماند، به اين ترتيب فشار وارده بر يك سوي ديافراگم بيشتر مي‌شود، اين نيرو بر فشردن روغن ترمز به ميله فشاري پيستون بوستر، اعمال مي‌گردد و هنگامي‌كه پدال رها مي‌شود ارتباط هواي بيرون با پشت ديافراگم قطع شده و دو سوي  ديافراگم به هم مرتبط مي‌شوند، در نتيجه در هر دو طرف ديافراگم خلا ايجاد مي‌شود و همه شرايط به حالت اوليه برمي‌گردد.

لنت ترمز خودرو

هنگامي‌كه خودرو در حركت است و به هر دليلي راننده از لنت ترمز اتومبيل استفاده كند، سيستم لنت ترمز عمل خود را براي متوقف كردن آن شروع مي‌كند، نيرو وزن خودرو از روي چرخ‌هاي عقب كاسته مي‌شود و بر روي چرخ‌هاي جلو متمركز مي‌شود. بنابراين بايستي نيروي لنت ترمز در چرخ‌هاي جلو بيشتر از چرخ‌هاي عقب باشد و به همين علت سيستم عمل كننده لنت ترمز در چرخ‌هاي جلو قوي تر از چرخ‌هاي عقب طراحي مي‌شود( دودليل مهم ديگر هم وجود دارد كه بايد سيستم ترمز در چرخ‌هاي جلو قويتر باشد” يكي جلوگيري از سر خوردن خوردن در مسير و جاده‌هاي لغزنده، و دومين عامل اين است كه تسلط ترمز برخودرو براي توقف سريع تر بايد، نيروي بزرگتر نسبت به نيروي انرسي باشد كه به خودرو اجازه توقف را نمي‌دهد).

ايجاد تناسب لازم در تقسيم نيروهاي لنت ترمز بين چرخ‌هاي عقب و جلو، به نحوي كه هيچكدام از آنها قفل نشود از وظايف طراحان سيستم ترمز خودرو مي‌باشد. به همين دليل بيشتر خودروهاي جديد برروي دو چرخ جلوي خودرو از ديسكهاي ترمز استفاده مي‌كنندو در بعضي ديگر از خودروها هر چهار چرخ مجهز به ديسكهاي ترمز هستند ديسك ترمز بهترين نوع سيستم لنت ترمز شناخته شده است. ديسكهاي ترمز در بسياري از موارد در توقف لوكوموتيوها تا هواپيماها به كار مي‌روند. ترمزهاي معمول امروزه در خودروها به دو نوع طراحي و ساخته مي‌شوند :

?)ترمزهاي ديسكي شناور

?)ترمزهاي ديسكي با پايه ثابت

ترمزهاي ديسكي شناور، باپايه اي بصورت كشويي ساخته مي‌شود. دريك طرف آن، لنت تكيه مي‌كندودرطرف ديگرش،فقط يك پيستون هيدروليكي وجود دارد، كه در پشت سر لنت ديگر قرار مي‌گيرد. دوعدد ميله فولادي در داخل قطعه اي رابط بكار رفته است كه باعث مي‌شود كه فك‌هاي پايه، در درون آن حركت كنند. زماني كه لنت ترمز فعال مي‌شود، روغن تحت فشار سيلندر اصلي، به پشت تنها پيستون آن اثر كرده، پيستون را به خارج از محيط قرار گيري خود هدايت مي‌كند، سپس پيستون لنت را به ديسك مي‌چسباندو وقتي پيستون به آخرين نقطه كورس خود رسيد، نيروي فشاري روغن، پايه‌هاي ترمز را عقب مي‌كشد، در نتيجه لنت بين دو ديسك فشرده مي‌شود.
لنت ترمز‌هاي ديسكي با پايه ثابت ، معمولا ?تا ? پيستون دارد. در موقع وارد آمدن فشار روغن ترمز، هر ?يا ?پيستون ، بطور متقابل به سمت هم حركت مي‌كنند و ديسك را در ميان خود مي‌فشارند. در اين سيستم، پايه پيستون‌ها ثابت است و به عضو ثابت محور، بسته مي‌شوند.

لنت ترمز تيگران

طرز كار سيلندر اصلي لنت ترمز

وظيفه سيلندر اصلي لنت ترمز افزايش فشار در روغن و ارسال آن به مدارت روغن در چرخ‌هاي مختلف ، براي كاستن سرعت يا توقف خودرو است، و همان طور كه ذكر كردم از تقويت كننده بوستر براي افزايش فشار روغن استفاده مي‌شود.

سيلندر ترمز

براي ايمني بيشتر در مدارات سيستم ترمز، از سيستم لنت ترمز دومداري استفاده مي‌شود. در اين سيتم دو مدار جداگانه و مستقل از هم بكار مي‌رود، كه در صورت خرابي يكي از مدارها ، مدار دوم به كار خود ادامه دهد.

از مهمترين عواملي كه براي استفاده از ترمزهاي ديسكي مي‌توان نام برد:
?)ايجاد شتاب منفي بيشتر نسبت به لنت ترمزهاي كاسه اي
?)سايش مساوي در هر دو لنت، به شرطي كه سيستم درست عمل كندوانتقال حرارت بخوبي انجام شود
?)ايجاد صداي كمتر به نوع كاسه اي
?)ضريب افزايش نيرو در سرعت‌هاي مختلف ثابت است، و كيفيت لنت ترمز در طول متوقف شدن كامل، نسبت به سرعت
تغيير نمي‌كند.
?)حساسيت لنت ترمز خودرو در مقابل ساييدگي كمتر، وسيستم ترمز گرماي كمتري را جذب مي‌كند.

لنت ترمز پرايد تيگران

معايب لنت ترمزهاي ديسكي

?) در مقابل گرد و غبار و رطوبت، حساسيت زيادي دارد
?)نيروي زيادي براي ترمز كردن نياز است، چون نيروي عمل خودكار و افزايش ضريب نيرو در آن وجود ندارد.
?)قيمت تمام شده اين نوع ترمز گران تر از نوع كاسه اي است. به همين دليل امروزه از نوع شناور كه ساختمان ساده تر و نسبت به نوع ثابت يك پيستون كمتر دارد بيشتر كاربرد دارد.

سيستم‌هاي ترمز مختلفي براي موقف كردن مطمئن وايمن تا به امروز طراحي و ساخته شده اندكه در خودرو‌هاي
معمولي، ترمز هيدروليكي پايي دومداري و ترمز دستي از آن جمله اند.
توليد سيستم ترمز هيدروليكي يك مداري از سال ???? ميلادي به بعد در اروپا ممنوع شدو از آن پس كليه خودرو‌ها با ترمز هيدروليكي دومداري ساخت مي‌شوند.

ترمز دستي (ترمزپارك)

از ترمز دستي كه معروف به ترمز پارك است براي ساكن كردن خودروي پارك شده(خاموش يا روشن)استفاده مي‌شود.

ترمز پارك

سيستم‌هاي لنت ترمز بايد به گونه اي بايد طراحي شود كه اين توانايي را داشته باشد كه خودرو را در شيب ?? % يا زاويه اي معادل ??,? ساكن نگه دارد، و از حركت خودرو جلو گيري كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۵۰:۱۵ توسط:صمن موضوع:

6نكته تاثير گذار در معادله كارآفريني

6نكته تاثير گذار در معادله كارآفريني


كارآفرين كسي است كه كسب وكاري را آغاز كرده يا آن را هدايت مي كند و منابع خود را به خطر مي اندازد. يك كارآفرين بالقوه بايد اين معادله را محاسبه كند: آيا فوايد و ضررهاي احتمالي داشتن شركت شخصي با خطرات و كار آن توازن دارد؟ اگر تصميم گرفتيد كارآفرين شويد بايد اين توازن داخلي را ايجاد كنيد.

بسياري از افراد شاغل در كسب وكار به دنبال كارآفريني هستند، بدون اينكه معني آن را بدانند. جيمز تراسلو آدامز نويسنده در سال ???? واژه “كارآفريني” را ابداع كرد. اين واژه به معني رسيدن به زندگي موفق در سايه كار سخت است. اما تجارت نسبت به دهه ???? بسيار تغيير كرده است، زيرا جوامع از كشاورزي و توليد به تهيه كالا و خدمات رسيده اند.
كارآفرين شدن خطرناك است زيرا هميشه قبل از اينكه بدانيد شركت شما موفق مي شود يا نه بايد از پول و تلاش خود سرمايه گذاري كنيد. كارآفرين شدن مي تواند به شكل تاسيس شركتي جديد، خريد شركتي موجود، يا خريد حق امتيازي باشد. شما شركتي را اداره مي كنيد كه در ازاي دريافت وجه، كالاها و خدماتي را ارائه مي كند، بدون اين كه به شخص يا گروهي ديگر وابسته باشد.

در حدود ?? ميليون كسب وكار كوچك در ايالات متحده وجود دارد، ازجمله ??.? ميليون واحد تجاري انفرادي كه مالك به عنوان تنها كارمند آن مشغول به كار است. اين شركت ها اغلب با شكست مواجه مي شوند، زيرا مالكين آن ها نمي فهمند كه كار آن ها صرفا يك شغل نيست، بلكه وظيفه اي تجاري دارند.
افرادي كه نمي توانند وضعيت مالي شخصي خود را مديريت كنند، نبايد كسب وكاري را مديريت كنند يا اگر كارآفرينان آينده فكر كنند كه اگر شركت خودشان را داشته باشند، اوقات فراغت بيشتري دارند، در واقعيت برعكس خواهد بود.

wu4d_s2.jpg

واقعيات تلخ

كارآفرينان آينده اغلب فكر مي كنند كه داشتن شركتي براي خود به معناي داشتن پول بيشتر، احساس رضايت بهتر، اوقات فراغت بيشتر و كنترل و استقلال مطلق است. اغلب، آن ها در اشتباه هستند. اگر دلايل شما براي علاقه به راه اندازي شركت خودتان كسب سريع ثروت، خستگي از شغل فعلي يا ايده اي عالي است كه مي خواهيد به آن بپردازيد، بايد تجديدنظر كنيد. دلايل بهتر عبارتند از: چندين سال تجربه در صنعت، يك مدل كسب وكار مستحكم و اشتياق براي انجام كاري كه منجر به موفقيت شود.

كارآفرينان آينده دوست دارند رئيس خود باشند. هرم كاري سنتي يك ورودي دارد كه مخصوص پائين ترين طبقه كارگران است و نشان مي دهد كه كارگران موفق ارتقا پيدا مي كنند. با اين وجود، وقتي شركت خود را اداره مي كنيد، هرم معكوس مي شود: هرم مملو از ذينفعاني است كه روساي جديد شما هستند. شما براي پرداخت پول به آن ها يا خشنود كردن آن ها تلاش مي كنيد. در راس هرم مشتريان قرار دارند و پس از آن ها و در سطح دوم سرمايه گذاران، وام دهندگان، صاحب خانه ها، و اعطاكنندگان امتياز قرار مي گيرند. كارمندان در طبقه سوم و شما يعني شخص كارآفرين در كف هرم قرار مي گيريد. با دقت به اين موضوع توجه كنيد كه آيا شركت جديد شما مي تواند مشتريان را جذب كند. اگر افرادي وجود نداشته باشند كه پولي به شما پرداخت كنند، كسب وكاري نداريد. شما به عنوان كارآفرين بيشتر از يك كارمند با افراد مختلف تعامل داريد، از مشتريان گرفته تا كارمندان، وكلا، حسابداران، فروشندگان، سرايدارها و غيره.

زمانبندي و شرايط

ممكن است براي ايجاد يك شركت عوامل و انگيزه مناسب را داشته باشيد، اما زمانبندي هم بايد صحيح باشد. براي مثال، اگر از قبل وظايف سنگيني مثل نگهداري از كودكان خردسال را بر عهده داشته باشيد، شايد آمادگي نداشته باشيد كه مسئوليت جديد ايجاد كسب وكار را هم به آن اضافه كنيد. ايجاد يك شركت نوپا مشابه كودكي است كه به مراقبت احتياج دارد.ايجاد كسب وكار زمان بر است. قبل از دويدن بايد راه برويد، اگرچه بسياري از كارآفرينان مي خواهند از همان اول بدوند. كسب تجربه زياد در صنعت با تجربه فروش كالا و خدمات كه وابسته به دانش است و نه سن متفاوت است. شرايط مالي و ارتباط خود با پول را درنظر بگيريد. معمولا، پول نداشتن مانعي بزرگ براي شروع كسب وكار است. شايد قرض گرفتن از دوستان و خانواده به شما كمك كند كه شركت خود را تاسيس كنيد، اما براي حفظ آن به سرمايه بيشتري نياز داريد. اگر بخواهيد به سرمايه گذاران شركت نوپاي خود تضمين دهيد، مي خواهند سهمي در مديريت آن داشته باشند. اگر بخواهيد آخرين مدل وسايل سرگرمي را بخريد يا به مسافرتي گران قيمت برويد، ممكن است از اينكه بايد به جاي خودتان پول را براي شركت خرج كنيد، ناراحت شويد.

پيچ و خم ها، پستي و بلندي ها و تعهد

كارآفريني يك قطار تندرو بي ثبات، پرخطر و پر از پستي و بلندي است، نه يك چرخ و فلك ثابت و قابل پيش بيني. شركت هاي جديد يك “دوره ماه عسل” دارند كه از چند ماه تا يك سال يا بيشتر طول مي كشد. وقتي كسب وكاري شروع به فعاليت مي كند، همه چيز جديد و هيجان انگيز است. مشتريان مي خواهند مشتري يك فروشگاه جديد شوند. اما اغلب شركت ها پس از اين اوج گيري اوليه، نزول مي كنند. رستوران هاي جديد مثال هاي بسيار خوبي هستند. حتي بعد از يك شروع قوي، ممكن است مشتريان به مدت يك سال كامل به آن رستوران برنگردند. شايد ساير شركت ها از يك “ماه عسل معكوس” رنج ببرند، كه به معني زمان طولاني براي رسيدن به سوددهي است. اگر دوست داريد هميشه كنترل شرايط را در دست داشته باشيد، ممكن است نتوانيد بي ثباتي نهفته در مالك كسب وكار بودن را تحمل كنيد.اداره كردن شركت خودتان مستلزم تعهد بلند مدت است. اگر اكنون دوست داريد فلان كار را انجام دهيد، آيا ?? سال ديگر هم كه روز مرگي جانشين هيجان مي شود، آن را دوست خواهيد داشت؟ هدايت كسب وكار زمان بر است. همه چيز بيش از آنچه فكر مي كنيد طول مي كشد. براي مثال، دو برابر زمان معمول طول مي كشد تا وكيل اسناد شركت شما را تنظيم كند، طراح وب در طراحي سايت شما كند عمل مي كند، يافتن كارمندان جديد دشوار و آموزش آن ها از اين هم دشوارتر است و غيره. وقتي سرانجام همه چيز آماده مي شود، اما اتفاقي نمي افتد، شرايط واقعا نااميدكننده مي شود.كارآفرين بودن به معني چندوظيفه اي بودن است. بايد ديدگاهي همه جانبه داشته باشيد و براي كسب وكار خود برنامه ريزي كنيد، اما همچنين بايد بدانيد كه چه وقت وظايف را به ديگران محول كنيد و كدام كارها را ديگران هم مي توانند انجام دهند. كارآفريني براي خيال پردازان و آرزوكنندگان مناسب نيست.
راز تبديل شدن به كارآفريني موفق، سخت كوشي است. براي رسيدن به روياهاي تان بايد از خود مايه بگذاريد. بايد افكار خود را عملي كنيد و عملي كردن هميشه نيازمند كار سخت است.

فرصت را ارزيابي كنيد

بسياري از كارآفرينان اثر داشتن بودجه را بر فعاليت هاي كسب وكار ناديده مي گيرند. براي باز نگه داشتن شركت و پاس كردن چك هاي بعدي در زماني كه منتظر كسب سود هستيد، به سرمايه اوليه كافي نياز داريد. در ابتدا بايد بودجه كسب وكار خود را تعيين كنيد، چه با پس انداز خود، چه با پولي كه از خانواده و دوستان قرض گرفته ايد و چه كسب حمايت از سوي سرمايه گذاران حرفه اي يا وام هاي بانكي. همه اين گزينه ها منافع و مضراتي دارند. استفاده از سرمايه شخصي تان كار پرخطري است، اما حداقل مالكيت و كنترل خود را حفظ مي كنيد. سرمايه گذاران خارج از شركت، چه دوستان شما باشند و چه قرض دهندگان حرفه اي، در كار شما دخالت خواهند كرد. هرچه سرمايه گذاري بيشتر باشد، سرمايه گذاران خارجي تقاضاي مالكيت و قدرت بيشتري دارند. معمولا سرمايه گذاران مشترك ?? تا ?? درصد بازگشت سرمايه را طلب مي كنند، زيرا مي دانند كه اغلب شركت هاي جديد با شكست مواجه مي شوند.رقابت شديدتر از هر زمان ديگري است. هزاران كالا و خدمت مشابه مشتريان را بمباران مي كند. رقابت حاصل كار كسب وكارهاي كوچك فاميلي و شركت هاي بزرگ با برندهاي شناخته شده و منابع وسيع است.

خريد يك شركت تاسيس شده

شايد تصميم بگيريد شركت موجودي را بخريد، كه به اين معني است كه نبايد نگران هزينه هاي راه اندازي يك شركت جديد باشيد. شركت موجود از قبل مشتريان، فروشندگان و كارمندان خود را دارد. اما وقتي شركت موجودي را مي خريد يا يك شركت خانوادگي را به ارث مي بريد، وارث مشكلات آن مي شويد. فقط مالكان فعلي شركت مي دانند كه كدام كارمندان سخت كوشند و كدام كارمندان اينگونه نيستند، كدام تجهيزات معيوب است و بايد جايگزين شود و رقبا تا چه حد سود شركت را كاهش مي دهند. فهميدن داستان كامل اينكه چرا شخصي شركت خود را مي فروشد، كار دشواري است اما بايد تا آنجا كه مي توانيد تحقيق كنيد.
وقتي كسب وكاري را مي خريد، ميانبري براي كارآفريني نيست. هنوز بايد كار كنيد، زيرا كسب وكارها خودبه خود پيش نمي روند.

سرمايه و جريان نقد

ايجاد سرمايه در كسب وكار جديد به معني يافتن مشتريان و استخدام كارمندان است. جذب مشتريان كار ساده اي نيست: بلكه به معني كار تمام وقت و همه جانبه است. تبليغ براي جذب كارمندان هزينه بر است و مصاحبه با كارمندان احتمالي به صرف زمان و تلاش زياد نياز دارد. هر كسي را كه به خدمت بگيريد، بايد براي آن هزينه اي بپردازيد. مقدار سود ?? تا ?? درصد يك حقوق است. كارمندي كه سالانه ??.??? دلار براي شما كسب درآمد مي كند، با محاسبه ماليات ها و سودها ??.??? دلار براي شما هزينه دارد. همچنين بايد كارمندان خود را آموزش داده و به آن ها انگيزه دهيد.
انگيزه، شرايط زماني، شخصيت و فرصت هاي خود را بررسي كنيد.

آيا واقعيت هاي كارآفريني مزايايي كه در جستجوي آن هستيد را براي شما به همراه مي آورد؟ آيا براي راه اندازي يك كسب وكار در بهترين شرايط هستيد؟ آيا كارآفرين بودن نقاط قوت شما را تقويت مي كند؟ فقط شما مي توانيد به اين سوالات پاسخ داده و معادله كارآفريني خود را حل كنيد.

 1. http://tejaratkaran.blograz.ir/post/10/%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8%AF+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D9%88%D8%A8+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA
 2. http://web360.blograz.ir/post/8/%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%A7%D9%8A+%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D9%88%D8%A8+%D8%AF%D8%B1+%D8%B3%D8%A7%D9%84+2020
 3. http://web360.blograz.ir/post/14/%D9%86%D9%83%D8%A7%D8%AA+%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3%D9%8A+%D8%AF%D8%B1+%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+UX
 4. http://web360.blograz.ir/post/12/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D8%B1%D9%8A%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%8A%D9%88+%D9%8A%D8%A7+%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%8A%D9%88
 5. http://web360.blograz.ir/post/10/%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8%AF+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D9%88%D8%A8+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA
 6. http://samyarweb.loxblog.com/post/30
 7. http://samyarweb.loxblog.com/post/28
 8. http://samyarweb.loxblog.com/post/26
 9. http://samyarweb.loxblog.com/post/24
 10. http://websazan55.loxblog.com/post/30/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA%20%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3%DB%8C%20%D8%AF%D8%B1%20%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF%20%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20UX.htm
 11. http://websazan55.loxblog.com/post/28/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%20%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%88%20%DB%8C%D8%A7%20%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%DB%8C%D9%88.htm
 12. http://websazan55.loxblog.com/post/26/%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8%AF%20%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D9%88%D8%A8%20%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA.htm
 13. http://websazan55.loxblog.com/post/24/%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1%20%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D9%88%D8%A8%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%B3%D8%A7%D9%84%202020.htm
 14. http://webkaranfarda.loxblog.com/post/30/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA%20%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3%DB%8C%20%D8%AF%D8%B1%20%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF%20%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20UX.htm
 15. http://webkaranfarda.loxblog.com/post/28/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%20%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%88%20%DB%8C%D8%A7%20%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%DB%8C%D9%88.htm
 16. http://webkaranfarda.loxblog.com/post/26/%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8%AF%20%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D9%88%D8%A8%20%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA.htm
 17. http://webkaranfarda.loxblog.com/post/25/%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8%AF%20%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D9%88%D8%A8%20%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA.htm
 18. http://seokar.blogtez.com/post65.php
 19. http://seokar.blogtez.com/post71.php
 20. http://seokar.blogtez.com/post69.php

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۳۰:۳۱ توسط:صمن موضوع:

فناوري‌هاي غير شيميايي براي كنترل رسوب‌گذاري و سختي آب

فناوري‌هاي غير شيميايي براي كنترل رسوب‌گذاري و سختي آب

از اوايل قرن نوزدهم ، هنگامي‌كه از سنگ‌ها و سازه‌هاي معدني مغناطيسي طبيعي براي كاهش تشكيل رسوب در هنگام پخت‌وپز و شستشو استفاده مي‌شد ،  امروزه پيشرفت در فن‌آوري‌هاي سختي گير مغناطيسي و الكترواستاتيك باعث شده آن‌ها به فنّاوري برتر درزمينه?  صرفه‌جويي در انرژي و هزينه‌هاي توليد شوند.

 

به‌عنوان‌مثال ، فن‌آوري‌هاي سختي گير  مغناطيسي يا الكترواستاتيك مي‌توانند به‌عنوان جايگزيني براي اكثر سختي گيرهاي شيميايي آب استفاده شوند. به‌طور خاص ، سختي گيري شيميايي آب (نرم شدن آهك يا سود آهك) ، تبادل يوني و اسمز معكوس ، هنگامي‌كه براي كنترل سختي استفاده مي‌شود ، مي‌تواند با فناوري تصفيه آب غير شيميايي جايگزين شود. اين شامل برنامه‌هايي براي تصفيه آب‌خنك كننده و تصفيه آب ديگ بخار در دستگاه‌هايي باشد  كه قابليت گردش مجدد  آب را دارا هستند.

 

صرفه‌جويي در مصرف انرژي اصلي اين فناوري نتيجه كاهش مصرف انرژي در برنامه‌هاي گرمايش يا سرمايش است. اين صرفه‌جويي‌ها مربوط به جلوگيري يا از بين بردن رسوب در سطح انتقال حرارت است ، جايي كه حتي يك‌لايه نازك مي‌تواند مصرف انرژي را تقريباً 10? افزايش دهد. صرفه‌جويي در انرژي ثانويه را مي‌توان كاهش بار پمپ يا فشار سيستم موردنياز براي انتقال آب از طريق يك سيستم انتقال آب عاري از انسداد به‌وسيله رسوب دانست.

https://bit.ly/2NB72hi

كاربرد

 

در اين بخش جنبه‌هاي فني استفاده از اين فناوري بحث مي‌شود. دامنه كاربردها و اقليمي كه در آن مي‌توان از فناوري استفاده كرد ، پوشش داده‌شده است. مزايا ، محدوديت‌ها در هر پروژه ذكرشده است. ملاحظات مربوط به طراحي و تلفيق فناوري موردبحث قرار گرفت ، ازجمله تجهيزات و هزينه‌هاي نصب ، جزئيات نصب ، اثرات تعمير و نگهداري و كدها و استانداردهاي مربوطه. مشوق‌ها و حمايت‌هاي جمعي نيز موردبحث قرارگرفته است.

بررسي كاربردها

 

همان‌طور كه قبلاً ذكر شد ، اين فناوري مي‌تواند در هركجا كه آب سخت باعث ايجاد رسوب مي‌شود ، استفاده شود. ازآنجاكه اين فناوري يك فرايند فيزيكي است ، برخلاف نرم شدن آب شيميايي ، كه انتظار مي‌رود در مكان‌هايي كه آب سخت‌تري دارند بهترين عملكرد را داشته باشد. در اصل ، فقط  در مكان‌هاي خاصي مي‌توان از آن‌ها استفاده كرد.

آب سخت چيست

آب سخت آن است كه در آن سختي بيش از 60 ميلي‌گرم در ليتر (يا ppm) كربنات كلسيم داشته باشد.

از كجا اقدام كنيم

 

از فناوري‌هاي سختي گيرهاي  غير شيميايي مي‌توان هم براي جلوگيري از ايجاد رسوب  و هم براي رسوبات ايجادشده در برج خنك‌كننده استفاده كرد

 

بهترين استفاده از فناوري‌هاي سختي گيرهاي غير شيميايي:

 

    هنگامي‌كه استفاده از مواد شيميايي براي تصفيه آب بايد به حداقل برسد يا از بين برود. مصرف آهك ، نمك و اسيد براي تميز كردن مي‌تواند كاهش يا از بين برود.

    هنگامي‌كه فضا اجازه نصب تجهيزات تصفيه آب‌هاي اسمز معكوس و يا تجهيزات تبادل يوني را نمي‌دهد. فناوري‌هاي غير شيميايي معمولاً ازنظر فضا بسيار كارآمد هستند.

    وقتي خاموش شدن مكرر سيستم رسوب‌زدايي موردنياز است .

    در مكان‌هاي دورافتاده ، كه تهيه مواد شيميايي و هزينه‌هاي كار باعث مي‌شود روش‌هاي متداول نرم شدن آب غيرقابل‌دسترس باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۵:۳۵ توسط:صمن موضوع: